Keď rodičia nevedia byť hrdí.

Autor: Anna Menkynova | 19.7.2011 o 23:18 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  2207x

... alebo nemôžu, alebo nechcú...... príčin je veľa. Ja s mojou prognózou do života, akože nič moc, som priam predurčená odovzdávať svoje komplexy svojmu potomkovi. Akurát, že to moje jediné potomstvo je šikovnejšie ako moje celé komplexy a neustále ma síce nevedomky, ale predsa, dostáva do kolien..

V poslednej dobe počúvam od kamarátok, ktoré majú deti v puberte, čím ich nas.ali tie ich "nešťastné" zlatíčka, čo zase vyviedli, ako odpapuľovali, kde sa aký mejdan v ktorej rodine konal, aby o tom kompetentní nevedeli, aké "divné" sú tie ich deti, lebo zrazu potrebujú byť zavreté v izbe, už nemajú potrebu túliť sa a spať v manželskej posteli, lebo tato je na služobke... ako brblú, keď ich urputne zaúčajú do tajov "ako viesť domácnosť" a popritom byť vyškerená ako lečo. Chceli by, aby sa im takéto veci nediali, aby sa nedajbože nerozčuľovali, lebo prídu z práce úplne vyflusnuté a na toto naozaj nemajú nervy. Riešiť neustále problémy s pubertálnymi deťmi. Och..

A teraz ako to vyzerá u nás.. Moje jediné dieťa, o ktorom ste mali možnosť podaktorí čítať dávnejšie, čím sme si "prešli" a myslím, že to bolo celé viac humorné ako vážne, má sladkých, ako ona hovorí, 14 a pol a sme najšťastnejšie na svete. Neviem si predstaviť, že mi dospeje, nikdy som si nevychutnala chvíle s ňou tak, ako teraz. Tie večery vonku na dvore s bytosťou, ktorá je ešte napoly dieťa a napoly dospelá, sú nezabudnuteľné. Všetko sa to v nej bije, hormóny v nej sú ako hurikán a ja, vnímajúc tú premenu, som za to prírode nesmierne vďačná. Ja som totiž sama ako napoly dieťa a napoly dospelá.. Rozhovory, ktoré prebiehajú medzi nami, nie sú o kritike, nepochopení.. naopak, ak má názor na vec ako dieťa, ukľudní ma to, ak ako dospelá, som až hrdá, lebo to má niečo zo mňa.. jasné, že sa pohádame do krvi, ale o 5 minút na seba pozrieme rovnakými očami a je po hádke.

Ja len že, preboha ľudia, zbadajte sa, koľkí ste robili väčšie hnusoby ako tie vaše deti, oni len kopírujú vás.. Ja som hrdá na tú moju "rozpoltenú" bytosť, viem, že je moja.. dokazuje mi to odjakživa.. ale zase, ja viem, že ju mám za odmenu.. :)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?